Kategorie: Wszystkie | CLOVER
RSS
czwartek, 01 stycznia 2009
14 maja 07 - Hiszpanie w Polsce
To był najdłuższy weekend majowy na jakim byłam i chyba najbardziej nietypowy. Wspólnie z Arkadiuszem który na stałe mieszka za granicą, zorganizowaliśmy wycieczkę po Podlasiu dla dziewięciu hiszpańskich ptasiarzy. Gdy tylko odebrałam naszą wesołą gromadkę z lotniska, zapakowaliśmy się do wynajętego busa i ruszyliśmy w drogę do Białowieży.
4 kwietnia 07 - Obóz sowiarski
Nic tego nie zapowiadało ale dwa tygodnie temu, dzięki namowie kolegi, wybrałam się w Pieniny poszukać nocnych prześladowców wszelkich gryzoni i ptaków.
27 stycznia 07 - zimowe bieliki
Od kilku dni mamy w Polsce prawdziwą zimę! Korzystając z pięknej pogody wybrałam się z ekipą do Rezerwatu Ławice Kiełpińskie nieopodal Warszawy. Obiecałam bieliki? Obiecałam. Więc proszę uprzejmie, dziś na niedługim odcinku rzeki spotkaliśmy aż trzy te wspaniałe ptaki!
14 sytcznia 07 - błękitnooki kaczorek
Obiecałam, że pokażę Wam bieliki nad Wisłą w Warszawie. Niestety zimę mamy taką a nie inną i bielików jest jak na lekarstwo. Miła niespodzianka w tym roku wiąże się ze znacznie pospolitszym ptakiem, z kaczką krzyżówką a konkretniej z pięknym kaczorkiem.
25 listopada 06 - sowa jarzębata
Godzina 3:20 - Moja głowa.... Mogłam sobie wymyślić inne hobby... np. motyle dzienne! Nie trzeba by było tak wcześnie wstawać! Cel: sowa jarzębata (Surnia ulula), która siedzi nad Biebrzą już od dłuższego czasu.
11 listopada 06 - Egipt
Nie wiem od czego zacząć. Najlepiej było by od początku ale najbardziej pamiętam koniec. Szok jakiego doznałam gdy wysiadłam z samolotu w Polsce. Zimno!!! Na szczęście ratują wspomnienia i zdjęcia z gorącego Egiptu. Wprawdzie tam zaczęła się już zima i co delikatniejsi Egipcjanie założyli kurtki podszyte kożuszkiem to ja czułam się jak rybka w wodzie. Dla mnie zima, taka prawdziwa, mogłaby trwać miesiąc. Śnieg, bałwanki, sanki, narty – istne białe szaleństwo. Wyszaleć się. Nasz egipski przewodnik nigdy nie widział śniegu i wcale mu nie współczuję.
19 października 06
 Szał pakowania trwa, ponieważ jutro rano lecę do Egiptu. Pierwszy tydzień spędzę pływając po Nilu a drugi w Hurghadzie. Mam zamiar aktywnie wypocząć i zobaczyć tyle ile się da. Oczywiście opowiem conieco po powrocie!
 
16:49, kasia_goworek
Link Dodaj komentarz »
11 października 06
Właśnie zakończył się Pierwszy Międzynarodowy Festiwal Filmów i Zdjęć Przyrodniczych w Warszawie.
18 września 06 - gacek
Znajomi wiedzą o mojej przyrodniczej pasji i czasami zwracają się do mnie z prośbą o pomoc gdy znaleźli zwierzaka w potrzebie. Lekarzem nie jestem ale w większości przypadków wiem czego NIE robić, a to już dużo ;) Dziś dla odmiany zamiast ptaka, zaopiekowałam się innym skrzydlatym stworzeniem – nietoperzem. Malutkiego gacka, przed skończeniem jako obiad kota, uratował sąsiad.
11 września 06 - Hiszpania
I znów w Polsce. Ciężko uwierzyć ale jeszcze przedwczoraj bawiłam się w najlepsze na Fieście w Tarifie. Lubię ten moment zaraz po podróży. Głowa pełna wspomnień i optymizmu. Czuję, że mogę góry przenosić. Poznałam tylu wspaniałych ludzi i widziałam tyle nowych rzeczy w tak odmiennym od Polski kraju. Była to moja pierwsza podróż do Hiszpanii. Już nie mogę się doczekać kiedy tam wrócę.
 
1 , 2