Kategorie: Wszystkie | CLOVER
RSS
niedziela, 26 lipca 2009
Czas na zabawę w trzech wymiarach
Dawno temu plastelina, później modelina a dziś glinka ceramiczna. Zawsze lubiłam dłubać. Zwykle robiłam miniaturki zwierzątek od biedronek po słonie. Jako, że moje życie zdominowały ptaki to i w tym rodzaju twórczości znalazły swoje odbicie. Chcę pokazać Wam kilka z nich.
sobota, 20 czerwca 2009
Urodził się w zimie więc... zimorodek!
Kolejna praca została zasugerowana długo oczekiwanym wydarzeniem w życiu moich przyjaciół.
piątek, 05 czerwca 2009
Koszulka z Płomykówką
Od dawna chciałam jakoś jeszcze wykorzystać połączenie mojej pasji przyrodniczej z zawodem plastyka. I tak zrodził się pomysł projektowania koszulek z wizerunkami ptaków. Tematy pojawiają się nieprzypadkowo i każdy z nich ma swoją małą historię. Wybór najczęściej jest wynikiem mieszanki fascynacji danym gatunkiem, niedawną z nim przygodą, emocjami, jakie się z tym wiązały i wielu pozornie mniej związanych spraw.
środa, 04 lutego 2009
Przygoda z MAZURKIEM
Chciałabym przedstawić Wam moją przygodę, która mam nadzieję, że znajdzie kiedyś kontynuację. Oto początki „Mazurka”. Wpis pochodzi z października 2007. Od pewnego czasu kiełkował w mojej głowie pewien pomysł. Początkowo była to tylko myśl, wymagała ona sprecyzowania i przemyślenia bo nie miałam doświadczenia w tego typu przedsięwzięciach. Napisałam krótką notatkę i wysłałam do paru osób i organizacji...
czwartek, 01 stycznia 2009
14 maja 07 - Hiszpanie w Polsce
To był najdłuższy weekend majowy na jakim byłam i chyba najbardziej nietypowy. Wspólnie z Arkadiuszem który na stałe mieszka za granicą, zorganizowaliśmy wycieczkę po Podlasiu dla dziewięciu hiszpańskich ptasiarzy. Gdy tylko odebrałam naszą wesołą gromadkę z lotniska, zapakowaliśmy się do wynajętego busa i ruszyliśmy w drogę do Białowieży.
4 kwietnia 07 - Obóz sowiarski
Nic tego nie zapowiadało ale dwa tygodnie temu, dzięki namowie kolegi, wybrałam się w Pieniny poszukać nocnych prześladowców wszelkich gryzoni i ptaków.
27 stycznia 07 - zimowe bieliki
Od kilku dni mamy w Polsce prawdziwą zimę! Korzystając z pięknej pogody wybrałam się z ekipą do Rezerwatu Ławice Kiełpińskie nieopodal Warszawy. Obiecałam bieliki? Obiecałam. Więc proszę uprzejmie, dziś na niedługim odcinku rzeki spotkaliśmy aż trzy te wspaniałe ptaki!
14 sytcznia 07 - błękitnooki kaczorek
Obiecałam, że pokażę Wam bieliki nad Wisłą w Warszawie. Niestety zimę mamy taką a nie inną i bielików jest jak na lekarstwo. Miła niespodzianka w tym roku wiąże się ze znacznie pospolitszym ptakiem, z kaczką krzyżówką a konkretniej z pięknym kaczorkiem.
25 listopada 06 - sowa jarzębata
Godzina 3:20 - Moja głowa.... Mogłam sobie wymyślić inne hobby... np. motyle dzienne! Nie trzeba by było tak wcześnie wstawać! Cel: sowa jarzębata (Surnia ulula), która siedzi nad Biebrzą już od dłuższego czasu.
11 listopada 06 - Egipt
Nie wiem od czego zacząć. Najlepiej było by od początku ale najbardziej pamiętam koniec. Szok jakiego doznałam gdy wysiadłam z samolotu w Polsce. Zimno!!! Na szczęście ratują wspomnienia i zdjęcia z gorącego Egiptu. Wprawdzie tam zaczęła się już zima i co delikatniejsi Egipcjanie założyli kurtki podszyte kożuszkiem to ja czułam się jak rybka w wodzie. Dla mnie zima, taka prawdziwa, mogłaby trwać miesiąc. Śnieg, bałwanki, sanki, narty – istne białe szaleństwo. Wyszaleć się. Nasz egipski przewodnik nigdy nie widział śniegu i wcale mu nie współczuję.
 
1 , 2